Ogromne szerszenie na kolejnym kontynencie. Niebezpieczne stworzenia mogą zabić człowieka

wikipedia.org

W Stanach Zjednoczonych zauważono szerszenie azjatyckie. Mają ponad pięć centymetrów długości i są największymi szerszeniami na świecie.

Jak informuje CNN, jako pierwsi świadkami niepokojącego odkrycia byli pszczelarze ze stanu Waszyngton, którzy donosili o martwych pszczołach z oderwanymi głowami.

Według ekspertów z Uniwersytetu Stanowego w Waszyngtonie szerszenie azjatyckie mogą osiągać długość nawet pięciu centymetrów, a rozpiętość ich skrzydeł sięga blisko 8 cm. Naukowcy nadali im przydomek „szerszeni morderców” ponieważ są to największe na świecie szerszenie z żądłem, które może zabić człowieka, jeśli zostanie ukąszony wiele razy.

Naukowcy nie wiedzą, jak te gigantyczne owady trafiły do stanu Waszyngton. Według eksperta z Uniwersytetu Stanowego w Waszyngtonie Setha Truscotta musiały trafić do USA na statkach transportowych. Po raz pierwszy w Stanach zauważono je w grudniu.

– Szerszenie są najbardziej aktywne późnym latem i wczesną jesienią, kiedy szukają pożywienia do wychowania kolejnych pokoleń królowych – tłumaczył Truscott.

Źródło: tvp.info/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ