Znana aktorka wzywa do walki z PiS-em! „Zamordowano nam prezydenta!”

– Musicie coś z tym zrobić, z tą władzą. Oni muszą odejść- tak według relacji dziennikarza Wirtualnej Polski, Michała Wróblewskiego miała zwrócić się do byłej szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer znana aktorka, Emilia Krakowska.

Redaktor Wróblewski zastanawiał się nad kierunkiem, w którym powinna pójść Platforma Obywatelska pod przewodnictwem Borysa Budki.

W swoim artykule dziennikarz Wp.pl przytacza rozmowę w pociągu Łódź-Warszawa. Do jednej z liderek Koalicji Obywatelskiej, Katarzyny Lubnauer, podeszła legendarna polska aktorka, Emilia Krakowska, odtwórczyni m.in. roli Jagny w „Chłopach” w reżyserii Jana Rybkowskiego.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

– Kochana, nie możecie odpuścić. Musicie z nimi walczyć. Walczcie! Musicie coś z tym zrobić, z tą władzą. Oni muszą odejść- tak, według relacji Michała Wróblewskiego, zwróciła się Krakowska do byłej szefowej Nowoczesnej. Aktorka miała mówić „emocjonalnym tonem” i obejmować Katarzynę Lubnauer.

– Przecież zamordowano nam prezydenta. W Polsce nie może tak dłużej być!- dodała artystka.

A może powinno być tak, jak zechce większość Polaków? Wiemy, że „elity” kulturalne i intelektualne zasadniczo w poważaniu mają zwykłych obywateli, ale tak wielcy miłośnicy i obrońcy demokracji powinni uszanować demokratyczny wybór rodaków.

Źródło: wp.pl/ telewizjarepublia.pl