16.1 C
Wrocław
Od 18 maja otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz lokale gastronomiczne

Od 18 maja otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz lokale gastronomiczne


Od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne i wszelkie tego typu zakłady, które zostaną szczegółowo opisane w rozporządzeniu – poinformował dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. To kolejny, III etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

– Od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne i wszelkie tego typu (zakłady ), które zostaną szczegółowo opisane w rozporządzeniu

– ogłosił premier.

Podkreślił konieczność zachowania rygoru sanitarnego. “W przypadku zakładów fryzjerskich apeluję, żeby to było umawianie się przez internet czy przez telefon na konkretne godziny, tak żeby nie gromadzili się ludzie w zakładach fryzjerskich, tylko, żeby to dystansowanie społeczne i odpowiednia higiena mogła być tam utrzymana” – podkreślił premier.

Od 18 maja otwieramy lokale gastronomiczne w odpowiednim reżimie sanitarnym – przekazał na konferencji prasowej powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Zachęcał też, aby lokale otwierały ogródki. “Na świeżym powietrzu, jak mówią nam epidemiolodzy, jest bezpieczniej – tam, gdzie można, w taki sposób będą funkcjonowały te lokale gastronomiczne” – podkreślał.

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

PODZIEL SIĘ