Ratusz o plakatach z Szumowskim: Służby już je zdjęły. Nie ma zgody na mowę nienawiści

fot. pl.freeimages.com

Po apelu członków rządu: szefa KPRM Michała Dworczyka, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg, szefa resortu cyfryzacji Marka Zagórskiego oraz minister sportu Danuty Dmowskiej Andrzejuk stołeczny ratusz zabrał głos w sprawie skandalicznych plakatów uderzających w szefa resortu zdrowia.

Plakaty pojawiły się w kilkunastu miejscach w Warszawie. Prof. Łukasz Szumowski jest na nich przedstawiony w tradycyjnym stroju Zakonu Kawalerów Maltańskich. Treść uderza w ministra zdrowia.

– Ewangelia wg Łukasza Sz. Zakłamywanie statystyk dot. epidemii COVID-19, rekomendacja w sprawie wyborów, maseczki do d… za 5 mln. Po trupach do celu – brzmią napisy na plakatach.

– Żądamy od prezydenta Trzaskowskiego, by nie dopuszczał do mowy nienawiści w Warszawie, by przystanki były wolne od hejterskich grafik- mówił w sobotę szef KPRM Michał Dworczyk na konferencji prasowej z trójką ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Ratusz opublikował specjalny komunikat w tej sprawie.

– Nie ma zgody na mowę nienawiści w Warszawie. Skontaktowaliśmy się ze spółką AMS, która jest operatorem wiat przystankowych- czytamy w oświadczeniu na Twitterze. Miasto stołeczne Warszawa wskazuje ponadto, że plakaty dotyczące ministra Szumowskiego zostały zawieszone nielegalnie.

– Służby już je zdjęły. Kolejne pojawiające się będą usunięte. Spółka zawiadomi policję- podaje ratusz.

Źródło: Twitter, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ