Chciał wręczyć łapówkę policjantom, żeby uniknąć odpowiedzialności

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego Opla, którego zatrzymali policjanci z wrocławskiej drogówki. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, w trakcie interwencji podejrzany próbował nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i zaproponował mundurowym łapówkę. Został natychmiast zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu interweniowali wobec mężczyzny, który chwilę wcześniej nietrzeźwy jechał jedną z ulic przy dworcu PKP Wrocław Główny. Zgłoszenie otrzymali od innego zaniepokojonego sytuacją kierowcy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą osobowego Opla jest kompletnie pijany.

Dalsze ustalenia policjantów potwierdziły, że 34-latek ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a także nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu, bo wcześniej został zatrzymany w związku z brakiem badań technicznych.

W trakcie interwencji, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, kierowca zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Został natychmiast zatrzymany i trafił do aresztu.

Odpowie teraz za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom i prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Łącznie grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

PODZIEL SIĘ