Prawie 1,3 miliardów złotych trafiło na Dolny Śląsk w ramach tarczy antykryzysowej

Prawie 1,3 miliardów złotych trafiło do dolnośląskich przedsiębiorców województwa dolnośląskiego w ramach instrumentów tarczy antykryzysowej.

We wtorek w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski i II Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma, przedstawili założenia i statystyki dotyczące tarczy antykryzysowej, w ramach której wsparcie otrzymały dolnośląskiego przedsiębiorstwa. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele sektora prywatnego – właściciel firmy Fabryka Mebli Bodzio Pan Bogdan Szewczyk i Pani dyrektor HR w firmie CCC S.A Gabriela Kahl.

– W tej chwili cały świat szuka optymalnych rozwiązań, umożliwiających wyjście z recesji spowodowanej pandemią koronawirusa. Podstawą działań podejmowanych przez polski rząd jest utrzymanie płynności finansowej firm oraz utrzymanie miejsc pracy. Należy podkreślić, że kluczem polskiej gospodarki są małe, średnie i duże firmy, które otrzymały ogromne wsparcie ze strony państwa polskiego w ramach programu „Tarcza Antykryzysowa” – mówił Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ponad 15 miliardów złotych.

W załączniku prezentacja z konferencji prasowej.

PODZIEL SIĘ