Jourova krytykuje UE: zbyt często nie potrafiliśmy przedstawić naszej wersji Europy

ue.jpeg
Unia Europejska musi lepiej komunikować się w przyszłości w sytuacji kryzysu, w przeciwnym razie inne kraje, takie jak Chiny, wypełnią tę przestrzeń – ostrzegła w czwartek wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viera Jourova.
„Zbyt często nie potrafiliśmy przedstawić naszej wersji Europy i wsparcia Unii Europejskiej (podczas kryzysu pandemii koronawirusa – PAP)” – powiedziała Jourova podczas webinarium zorganizowanego przez jej grupę polityczną Odnowić Europę,. „Najwyższy czas, abyśmy podjęli takie działanie i nie pozwolili innym, na przykład Chinom, wypełnić tej przestrzeni” – podkreśliła. Jej słowa cytuje portal Politico.Przypomina też, że w szczytowym momencie pandemii Chiny rozpoczęły kampanię wizerunkową, by pokazać, że pomagają krajom UE, takim jak Włochy, dostarczając maseczki i sprzęt, podczas gdy ich europejscy sąsiedzi nie mogli lub nie chcieli tego zrobić.

Komisja Europejska przedstawi w przyszłym tygodniu komunikat w sprawie dezinformacji w kontekście pandemii Covid-19, który – jak mówiła Jourova – ma być odpowiedzią na ten problem. Komisja ma zaproponować też nowe sposoby walki z dezinformacją.

Wiceszefowa KE zaznaczyła, że UE jest wdzięczna za wsparcie i kupiła dużo niezbędnego sprzętu z Chin, ale – jak podkreślała – należy też powiedzieć prawdę o tym, kto i jak pomagał, a także to, że wśród państw członkowskich panowała solidarność.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ