„SE”: Minister Szumowski otrzymuje pogróżki

Jak informuje dziennik „Super Express”, minister zdrowia Łukasz Szumowski otrzymuje pogróżki, w związku z czym od kilku dni ma zapewnioną ochronę Służby Ochrony Państwa.

Decyzję o przyznaniu Szumowskiemu ochrony podjął szef MSWiA Mariusz Kamiński. Przyczyną są pogróżki, które minister otrzymuje na służbowy adres e-mail, ale również na prywatny numer telefonu.

Do treści jednej z takich gróźb dotarł „Super Express”.

– Szumowski osobiście gwarantuje Ci ty k…, że cię dojadę za to co zrobiłeś Polakom i narodowi Polskiemu! Z tymi maseczkami od kolegi! Nie będziesz znał dnia ani godziny jak spotkasz się z moją 44 kaliber!- pisał do ministra anonimowy nadawca. W rozmowie z dziennikiem informacje o groźbach pod adresem szefa resortu zdrowia potwierdził wiceminister Janusz Cieszyński.

– Otrzymaliśmy informacje, które w ocenie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie wymagały tego, aby pan minister Szumowski został objęty ochroną SOP- wskazał podsekretarz stanu w MZ.

Polityk przyznał, że dotychczas nie było to konieczne, decyzję o przyznaniu prof. Szumowskiemu ochrony SOP podjęto po wywołanej wobec resortu oraz ministra „kampanii hejtu” i wiadomościach, które zaczął w ostatnim czasie otrzymywać szef MZ.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ