Twardogóra: Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami miasta


Uroczystości w podwrocławskich miasteczkach i wsiach przebiegały tradycyjnie. Kapłani błogosławili mieszkańcom niosąc Najświętszy Sakrament. W Twardogórze uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się przedpołudniową Mszą Świętą w Sanktuarium pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Wierni zatrzymywali się przy czterech ołtarzach a księża Salezjanie, posługujący w miejscowej parafii odmawiali krótkie modlitwy. Przy każdym ołtarzu znakomity chór Rapsodia pod dyrekcją Heleny Piotrowskiej uświetniał krótkie rozważania. Przy okazji warto wspomnieć, iż w listopadzie będzie on obchodził 75 -lecie powstania.

Od wielu lat przy ostatnim ołtarzu, tuż przy siedzibie władz miasta, proboszczowie Sanktuarium – które dzięki koronacji cudownej figury Matki Boskiej koronami papieskimi, poświęconymi w 2003 roku przez papieża Jana Pawła II została wyniesiona do godności Bazyliki Mniejszej – wygłaszają krótkie słowo do wiernych. Dzisiaj ks. Proboszcz Krzysztof Bucyk mówił o potrzebie karmienia się słowem bożym i Chlebem Eucharystycznym. Przypomniał o tajemnicach fatimskich.

Jeśli Kościół ma żyć, to tylko z Eucharystią. Podejmijmy przesłanie z Fatimy, prosił kapłan.

To dobrze, że dzisiaj wyszedł Chrystus na ulice, to znaczy, że jest blisko nas. Nie zapominajmy, że Chrystus pozostawił nam przepiękny sakrament, Sakrament Miłosierdzia a Matka Boża z Fatimy swoje orędzie, które skierowane jest do całego Kościoła.

Pierwsze pięć kolejnych sobót miesiąca, wraz z koniecznymi warunkami mogą każdego z nas zmienić – jeśli tylko zechcemy, mówił Kapłan. – Pamiętajmy o Fatimskim Orędziu. Uroczystości Bożego Ciała zakończono w Sanktuarium wspólnym odśpiewaniem Te Deum.

PODZIEL SIĘ