Szydło: Rafał Trzaskowski jest nieodrodnym dzieckiem układu elit i Donalda Tuska


Nie jest prawdą, że Rafał Trzaskowski jest samodzielny i niezależny. To wiceprzewodniczący PO, wychowanek Donalda Tuska – powiedziała w Polskim Radiu 24 była premier, europoseł Beata Szydło.

Beata Szydło odniosła się do okładki dziennika “Fakt”, która w obrzydliwy sposób zaatakowała prezydenta Andrzeja Dudę za to, że zastosował prawo łaski. – Podła ohydna manipulacja, która powinna być potępiona przez polityków i dziennikarzy. Właścicielem tego niemiecko-szwajcarskiego tytułu jest koncern Axel-Springer, który nie pierwszy raz dopuszcza się takiej manipulacji – stwierdziła.

– Prezydent Andrzej Duda to osoba, która dba o Polaków, jego kontrkandydat w wyborach prezydenckich, Rafał Trzaskowski, to człowiek układu elit europejskich, które chcą narzucić swoją wizję, w jaki sposób Wspólnota ma funkcjonować – oceniła.

Była premier przypomniała ponadto, że kiedy w 2016 r. w Strasburgu odbyła się debata przeciwko Polsce wywołana przez polityków PO, Rafał Trzaskowski był zaangażowany w przygotowanie rezolucji przeciwko Polsce.

– Cała działalność Donalda Tuska przeciwko Polsce zdumiewa mnie i z zażenowaniem obserwuję to, co robi były premier, ale czego można się po nim spodziewać, skoro całą swoją karierę budował on na podziale Polaków. To on doprowadził do tak mocnych podziałów, zwłaszcza od 2010 roku – zauważyła polityk.

Beata Szydło zauważyła ponadto, że Rafał Trzaskowski jest nieodrodnym dzieckiem układu elit i Donalda Tuska. – To on negocjował liczbę migrantów, których mieliśmy przyjąć, a teraz kreuje się na człowieka niezależnego. To blef, nie utrzyma społecznych programów takich jak np. 500+ – oceniła.

Źródło: Polskie Radio 24/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ