Poseł Świat: Wczoraj we Wrocławiu doszło do sytuacji bez precedensu


Wczoraj we Wrocławiu doszło do sytuacji bez precedensu. Kancelaria Prezydenta RP zgłosiła chęć zorganizowania wiecu na Rynku.

Kiedy wysłała zgłoszenie okazało się, że najatrakcyjniejsza część Rynkujest już zarezerwowana przez organizacje opozycyjne. Prezydent został odesłany na mniejszą, północną pierzeję Rynku, a oba zgromadzenia znalazły się w bezpośrednim kontakcie niosącym ryzyko awantur. Proste pytanie: skąd organizacje opozycyjne dowiedziały się o planach Prezydenta RP? Jakim cudem zdążyły uprzedzić kancelarię prezydenta ze złożeniem wniosków o zgodę na zgromadzenie? Odpowiedź jest porażająco oczywista. To wszystko zorganizował sekretariat prezydenta Wrocławia? za jego poleceniem? Tym samym pan Sutryk celowo, cynicznie sprowokował sytuację grążącą konfliktem? Co więcej, próbował prezydenta Polski postawić w sytuacji upokarzającej.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził wiele miast zarządzanych przez opozycję. Nigdzie do tej pory nie spotkał się z urzędowym chamstwem. Niedawno we Wrocławiu ze swoimi zwolennikami spotkał się pan Trzaskowski. Nikomu do głowy nie przyszło, żeby w tym spotkaniu przeszkadzać. Jest mi przykro i wstyd, że prezydent mojego miasta obraził nie tylko tysiące zwolenników politycznego konkurenta. Obraził Prezydenta RP. To jest po prostu haniebne!

autor: Jacek Świat

PODZIEL SIĘ