Jacek Świat dla TVP: władze Wrocławia są życzliwe dla radykalnych organizacji

Kilka dni temu poseł Jacek Świat umieścił na profilu w mediach społecznościowych wpis, w którym skrytykował władze Wrocławia za sytuację, jaka miała miejsce w trakcie trwania wiecu wyborczego Andrzeja Dudy. Wpisy wywołał lawinę komentarzy. – Życzliwość obecnych władz miasta dla radykalnych organizacji opozycyjnych nie jest tajemnicą. W tym całym zamieszaniu widzę próbę zakłócenia i obniżenia rangi wizyty prezydenta Dudy we Wrocławiu – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z TVP3 Wrocław.

– Prezydent Duda codziennie odwiedza kilka miejscowości. Również takie, gdzie lokalne samorządy nie są zwolennikami obecnej władzy. Niejednokrotnie dochodziło do spotkania z kontrmanifestacjami. Nigdy dotąd nie doszło do sytuacji potencjalnie tak niebezpiecznej. Z relacji uczestników spotkania z prezydentem wiem, że tylko stanowcza postawa policjantów uchroniła nas przed agresywnymi zachowaniami opozycji. Myślę, że z tego wszystkiego powinny tłumaczyć się władze Wrocławia, a nie ja – powiedział poseł Jacek Świat.

Cały wywiad można przeczytać: https://wroclaw.tvp.pl/48895183/jacek-swiat-wladze-wroclawia-sa-zyczliwe-dla-radykalnych-organizacji

PODZIEL SIĘ