Gdański sąd: Hans G. znieważył polskie pracownice swojej firmy

W piątek gdański Sąd Okręgowy zmienił wyrok sądu niższej instancji ws. Hansa G. – niemieckiego przedsiębiorcy oskarżonego o znieważanie polskich pracowników swojej firmy i grożenie jednej z nich.

G. został uznany winnym znieważenia, za to niewinnym kierowania gróźb pod adresem byłej już pracownicy firmy – Natalii Nitek-Płażyńskiej.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku niemiecki przedsiębiorca, wyrokiem Sądu Rejonowego w Wejherowie, został uznany winnym znieważenia pięciu pracownic firmy działającej w Pomorskiem. Sąd zasądził grzywnę w wysokości 20 tys. zł, nawiązkę na rzecz czterech kobiet (łącznie 11 tys. zł), wpłatę 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także 40 tys. zł tytułem opłaty za ekspertyzę fonoskopijną zleconą w tej sprawie przez prokuraturę.

Sąd w Wejherowie skazał G. również na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za groźby karalne wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej. Przedsiębiorcy nakazano wówczas pisemne przeproszenie byłej pracownicy oraz zakazano kontaktów z nią.

Oskarżony złożył apelację w gdańskim Sądzie Okręgowym, wnosząc o uniewinnienie lub odesłanie sprawy do ponownego rozpatrzenia. Prokuratura domagała się utrzymania wyroku w mocy.

Źródło: PAP/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ