Wiemy, jak głosowali wyborcy Bosaka i Hołowni

Wikimedia Commons

IPSOS przedstawił w powyborczym sondażu, jak głosowali dziś wyborcy, którzy w pierwszej turze oddali głos na kandydatów, którym nie udało się wejść do drugiej tury wyścigu o fotel prezydencki.

Według sondażu IPSOS 51.5 proc. osób, które w pierwszej turze oddały głos na Krzysztofa Bosaka, dziś zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę. Na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego 48,5 proc.

Trzaskowskiego poparł również elektorat Szymona Hołowni oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na kandydata KO głos oddało kolejno 85,5 i 76,7 proc. wyborców kandydatów z pierwszej tury. Na kandydata KO zagłosowało również ponad 84 proc. wyborców kandydata Lewicy, Roberta Biedronia.

Elektorat Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego pozostały stabilne. Na urzędującego prezydenta głosowało dziś 99,1 proc. wyborców z pierwszej tury, na kandydata KO – 99,3 jego wyborców z 28 czerwca.

Według sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich uzyskał 50,4 proc. głosów, a kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc.

Źródło: PAP, niezalezna.pl/ telewizjarepublia.pl

PODZIEL SIĘ