26.1 C
Wrocław
Wyborców PiS nazywała wyznawcami. Pochanke odchodzi z „Faktów” TVN. „Nie planowałam tego”

Wyborców PiS nazywała wyznawcami. Pochanke odchodzi z „Faktów” TVN. „Nie planowałam tego”

Justyna Pochanke po 19 latach kończy współpracę z TVN. „Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze” – napisała w pożegnalnym mailu. Nie wiemy, jaki wpływ miały wyniki niedzielnych wyborów, ale Pochanke nie ukrywała swojej niechęci wobec PiS.

Justyna Pochanke pracę w TVN 24 rozpoczęła w 2001 roku. Jak podaje press.pl w 2004 roku została prowadzącą główne wydanie „Faktów” TVN. Prowadziła też program o tematyce publicystycznej w „Faktach po faktach”.

Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać” – napisała w pożegnalnym mailu do pracowników „Faktów” i TVN 24.

– Ten zawód to moja pasja – dostałam więcej niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam. Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie „Faktów” i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe

– skomentowała Pochanke, podały wirtualnemedia.pl.

ziennikarka nie raz dawała upust emocjom. W programie „Fakty po faktach” pokazała wyjątkowe standardy nazywając wyborców Prawa i Sprawiedliwości „wyznawcami”.

„Od lat się mówi, że trzon wyborców PiS-u stanowią wyznawcy, a nie wyborcy, a wyznawcom niewiele trzeba tłumaczyć” – stwierdziła w rozmowie z Markiem Migalskim.

Kilka miesięcy temu z TVN pożegnał się mąż Pochanke – Adam Pieczyński. Zarządzał redakcją wieczornego wydania głównego programu informacyjnego.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ