23 C
Wrocław
Domenę „ProtestWyborczy2020” zarejestrowano już w maju! Tropy prowadzą do… PO

Domenę „ProtestWyborczy2020” zarejestrowano już w maju! Tropy prowadzą do… PO

urna.jpg
Zaprezentowana dziś strona „ProtestWyborczy2020” jest autorstwa Tymoteusza Rducha, informatyka zaprzyjaźnionego z Borysem Budką, właściciela firmy IT&Media solutions. Domena gotowa była już na początku maja br., czyli chwilę przed rezygnacją Kidawy-Błońskiej z ubiegania się o prezydenturę.

– Dostajemy sygnały bardzo niepokojące przy przebiegu głosowania – powiedziała na konferencji prasowej posłanka KO Barbara Nowacka. Dodała, że „wychodząc na przeciw temu gniewowi społecznemu”, przedstawiciele sztabu Rafała Trzaskowskiego proponują „wspólne działania na rzecz kontroli uczciwości wyborów i protestów wyborczych”.

Przygotowano specjalną stronę www.protestwyborczy2020.pl.

 Dostępne są tam formularze i instrukcje, tak by samodzielnie złożyć protest albo wypełnić przygotowany już formularz.

Jeden z użytkowników Twittera pod pseudonimem „Hakados” powstanie strony, oraz okoliczności z tym związane, rozłożył na czynniki pierwsze.

Jak wskazuje, za internetową zbiórkę podpisów dla Rafała Trzaskowskiego odpowiedzialny był informatyk zaprzyjaźniony z Borysem Budką, właściciel firmy IT&Media solutions Tymoteusz Rduch. On także jest autorem zaprezentowanej dziś domeny protestwyborczy2020.pl.

Stronę opłaca Stowarzyszenie Nowe Zabrze. Jej prezesem jest Agnieszka Małgorzata Rupniewska. Ta bezskutecznie ubiegała się o prezydenturę w Zabrzu w 2018 roku, ustępując w drugiej turze Małgorzacie Mańce-Szulik. Była kandydatką Koalicji Obywatelskiej.

Domena „protestywyborczy2020.pl” utworzona została już 11 maja 2020 roku. Przypomnijmy, że był to schyłek kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta. Ugrupowanie swojego kolejnego kandydata -Rafała Trzaskowskiego- przedstawiło 15 maja br.

Co ciekawe – domena została utworzona tego samego dnia co domena Trzaskowski2020.pl!

 


Ostatnie z zagadnień poruszonych przez internautę dotyczy zawiłej relacji pomiędzy Stowarzyszeniem Nowe Zabrze a Platformą Obywatelską. O ile właścicielem domeny jest ww. Stowarzyszenie, o tyle administratorem danych osobowych „pozostawionych” na stronie jest partia – Platforma Obywatelska

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

PODZIEL SIĘ