Protest 23 lipca: “NIE dla drastycznej podwyżki cen biletów MPK”

Youtube

Komunikat organizatora – Partii Zieloni:

Wrocław planuje drastyczną podwyżkę cen biletów za komunikację miejską. Ceny wzrosną aż o 33%! Za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 4,60 zł zamiast 3,40 zł. Decyzja zapadnie na sesji rady miejskiej w czwartek, 23 lipca 2020 r.
Wzrosną również ceny na bilety długookresowe dla osób spoza Wrocławia. Takie decyzje nie zmniejszą korków. To nie jest zachęta dla przyjezdnych do pozostawienia samochodu i przesiadki na autobus, tramwaj czy pociąg!
Przeniesienie na mieszkańców Wrocławia całego ciężaru spowodowanego potrzebą zrównoważenia budżetu miasta po epidemii koronawirusa jest nie do zaakceptowania. Tak duża podwyżka przyniesie odwrotny z zamierzonym celem skutek, czyli nie zwiększy dochodów w budżecie miasta, a pasażerowie wybiorą własny środek transportu.
Wrocław jako pierwsze miasto przyjął alarm klimatyczny. Mamy problem z korkami i smogiem komunikacyjnym. Chcemy miasta ekologicznego, dbającego o klimat i zdrowie mieszkańców i mieszkanek!
Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w otwartym proteście w czwartek, 23 lipca 2020 r. o godz. 10:00 na wrocławskim Rynku przy fontannie (w trakcie trwania głosowania nad podwyżką przez radę miejską).
PODZIEL SIĘ