Prezes MPK Balawejder broni podwyżek

(GRAD), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Prezes MPK Krzysztof Balawejder i radni głosujący za zmianą cen biletów w komunikacji zbiorowej są współodpowiedzialni za wszystko, co będzie się działo w spółce. 

Tuż po głosowaniu na stronie spółki pojawił się wpis prezesa MPK. Wyraził on nie tylko wdzięczność wszystkim radnym, którzy uchwalili podwyżki ale złożył też deklarację. Tekst publikujemy w całości.

PODZIĘKOWANIE i ZOBOWIĄZANIE

Bardzo dziękuję wszystkim Radnym Rady Miejskiej Wrocławia, którzy poparli projekt nowej taryfy biletowej w komunikacji miejskiej.
Nigdy nie ma dobrego czasu na podwyżki, tym bardziej dziękuję za wzięcie współodpowiedzialności za dalszy rozwój wrocławskiego MPK
Wszystkich pragnę zapewnić, że KAŻDA ZŁOTÓWKA UZYSKANA DZIĘKI PODWYŻCE OPŁAT ZA PRZEJAZDY ZOSTANIE ZAINWESTOWANA W TABOR I TOROWISKA.
👉 Tylko w tej chwili wymieniamy torowiska w 11 miejscach. Wydamy na to w tym roku 80 mln.
👉 W poniedziałek zaczęła się modernizacja pierwszego z 47 tramwajów.
👉 W sobotę rano podpisujemy umowę o wartości 20 mln zł. na remont torowiska wzdłuż ul. Olszewskiego.
👉 W przyszłym tygodniu rozstrzygamy przetarg na nowe tramwaje (25 plus 21 szt.)

W sierpniu przyjadą pierwsze z 60 nowych autobusów Mercedesów Citaro 2.
👉 W ubiegłym roku kupiliśmy 50 nowych przegubowych Mercedesów.
Fakty i liczby a nie emocje niech będą podstawą do oceny działań podejmowanych przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i MPK Wrocław.

Zapewniam, że z niezmienną konsekwencją będziemy walczyć o poprawę stanu wrocławskiej komunikacji w ramach TORYwolucji i zakupów taboru.
Jestem pewien, że już niedługo, faktami, przekonamy tych, którzy głosowali „przeciw”, że pieniądze na rzecz komunikacji miejskiej to bardzo dobra inwestycja dla Wrocławia i jego Mieszkańców.

Prezes Zarządu MPK Wrocław Krzysztof Balawejder

 

PODZIEL SIĘ