Dzisiaj została odsłonięta tablica pamiątkowa śp. Aleksandry Natalii-Świat

foto: Janusz Wolniak

MPK to miejsce pracy śp. Aleksandry Natalii-Świat. W uroczystości odsłonięcia tablicy z udziałem bp Mariana Gołębiowskiego, posła Jacka Świata wzięli udział pracownicy zajezdni, w tym prezes Krzysztof BalawejderPrzybyli również związkowcy, radni miejscy i wrocławscy politycy.

Odsłonięcia tablicy – w siedzibie głównej MPK, w sali konferencyjnej – dokonali razem, mąż tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej i prezes MPK. Również wspomnienie o niej, wygłosili, najpierw inicjator umieszczenia tablicy prezes Krzysztof Balawejder, następnie Jacek Świat.

– Każdy pamięta jej piękny uśmiech, niezwykłą serdeczność i empatię, mówili, Balawejder i Świat. Ola, miała własne zdanie, była zasadnicza w kwestiach prawo-księgowych i nie ulegała nigdy naciskom. Była fachowcem w ekonomii i umiała rozmawiać siłą argumentów. Najpierw wymagała od siebie i to ją wyróżniało spośród innych polityków.

Foto: Janusz Wolniak

Jacek Świat zwrócił uwagę na zaangażowanie i odpowiedzialność za finanse w spółce. – Nie zdajemy sobie sprawy jak ważna była dla niej ta firma. Ola szukała wyzwań i cieszyła się każdym sukcesem. Sala konferencyjna wrocławskiej spółki, to będzie miejsce pamięci dla innych ważnych dla Wrocławia postaci. Już za miesiąc obok tablicy pamiątkowej Aleksandry Natalii-Świat, będzie tablica Tomasza Surowca, zadeklarował prezes Balawejder.

PODZIEL SIĘ