Wrocław: zmiany w ruchu na Osobowickiej

MP

Od 1 sierpnia przebudowa ul. Osobowickiej wchodzi w kolejny etap. W związku z tym nastąpią zmiany w organizacji ruchu w tamtym rejonie.

Od 01.08.2020 na odcinku od pl. Wyzwolenia do ul. Lipskiej. ul. Osobowicka będzie jednokierunkowa i przejazd będzie możliwy wyłącznie w kierunku do centrum i dalej ulicą Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ul. Osobowickiej. Z centrum miasta do Rędzina odbywać się będzie objazdem poprowadzonym od pętli tramwajowej przez ulice Krotoszyńską, Ćwiczebną, Ślazową i Lipską do skrzyżowania z ul. Osobowicką.

Autobusy linii 118 i kursy nocne linii 257 jadące w kierunku Rędzina zostaną skierowane objazdem od ulicy Krotoszyńskiej przez ulicę Ćwiczebną, Ślazową i Lipską do ulicy Osobowickiej.

Kursy linii 140 i linii 257 jadące do ulicy Ślazowej, od ulicy Osobowickiej będą kursowały objazdem przez ulicę Krotoszyńską, Ćwiczebną, Ślazową, Lipską, Osobowicką, plac Wyzwolenia i ponownie przez ulicę Ćwiczebną do pętli przy ulicy Ślazowej.

W kierunku przeciwnym autobusy ww. linii będą kursowały bez zmian obecnie funkcjonującym objazdem od placu Wyzwolenia przez ulicę Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ulicy Osobowickiej.

Na czas wprowadzonego objazdu, na wysokości skrzyżowania ulicy Krotoszyńskiej i Jarocińskiej zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek autobusowy dla autobusów linii 118, 140 i 257.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ