Rafał Dutkiewicz: Głosowałem na Rafała Trzaskowskiego…te wybory można było wygrać

MP

Były włodarz Wrocławia w Polska Times tłumaczy red. Danielowi Świerżewskiemu dlaczego kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP byłby lepszym od Andrzeja Dudy.  Zdaniem Rafała Dutkiewicza porażka Rafała Trzaskowskiego jest konsekwencją niezrozumienia przez sztab wyborczy potrzeb społecznych i braku koncepcji profilowania sylwetki w czasie kampanii wyborczej. Z drugiej strony zaważyły emocje, co w podzielonym społeczeństwie spolaryzowało lewą i prawą stronę.

Kuriozalne w minionej kampanii było to, że wszyscy kandydaci mówili o wartościach, i to właśnie one miały ogromne znaczenie lub je dyskredytowały. I tak poza Konfederacją i PIS-em, propozycje Unii Europejskiej miały priorytetowe znaczenie tylko i wyłącznie dla wyborców z lewicy, centrolewicy i skrajnej lewicy.

Dzisiaj Rafał Dutkiewicz powtarza frazę Andrzeja Leppera, tylko nie chodzi o Balcerowicza a PIS i Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego? Bo „PIS nie rozumie współczesności i nie jest zainteresowany przyszłością”.

Głosowałem na Rafała Trzaskowskiego. Zachęcałem do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Bardzo chciałem, aby ten właśnie kandydat wygrał wybory prezydenckie. Bowiem wybór Andrzeja Dudy jest kolejnym krokiem nie tylko w obniżaniu międzynarodowego prestiżu Polski, ale też przede wszystkim miękkiego dryfu niszczącego standardy demokracji w naszym kraju. Te wybory można było wygrać. Przeciw Dudzie i PiS-owi. To najważniejsza konstatacja. Te wybory można było wygrać. Sondaże pokazywały to bardzo wyraźnie.

PODZIEL SIĘ