22.4 C
Wrocław
„Boże, błogosław Polsce!” – wzruszające zakończenie orędzia prezydenta Andrzeja Dudy

„Boże, błogosław Polsce!” – wzruszające zakończenie orędzia prezydenta Andrzeja Dudy

„Boże, błogosław Polsce” – takimi słowami prezydent RP Andrzej Duda zakończył swoje orędzie po złożeniu uroczystej przysięgi na urząd prezydenta RP na lata 2020-2025.

– Polska to kraj wspaniałych ludzi. Gościnny, otwarty, piękny. Ze wspaniałą historią, z której jesteśmy dumni. Prawdy o Polsce i Polakach będziemy bronić. To nasz obowiązek, obowiązek prezydenta RP. Wszyscy obywatele RP są sobie równi, nie dzielimy Polaków na lepszych i gorszych ze względu na zarobki, wykształcenie, poglądy czy wyznanie religijne. Polakiem jest każda osoba lojalna wobec RP i współobywateli. Każdy, kto ma Polskę w sercu

– mówił prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym orędziu.

Niezwykle wzruszające było zakończenie przemowy.

– Wierzę w Polskę. Jesteśmy dumnym i wspaniałym narodem. Wierzę w Polaków, wierzę, że poradzimy sobie z wyzwaniami. Wierzę też w Boga, ale wiem, że nie każdy musi w niego wierzyć, aby szanować uniwersalne wartości i tradycje, z których wyrosła Polska. Polska znalazła się w Europie przyjmując chrzest. Jesteśmy częścią Europy od 1054 lat. Nie zapominamy o tym. Wierzę w dobrą przyszłość naszej Ojczyzny. Wychodzimy ku niej naprzeciw z radością i nadzieją. Wierzę, że wykorzystamy największą od ponad 200 lat szansę naszego narodu jaką daje posiadanie suwerennej, demokratycznej i bezpiecznej Rzeczypospolitej, to nasze wielkie zadanie na przyszłość. Boże, błogosław Polsce!

– zakończył.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ