Wraca cenzura prewencyjna? Anegdota czy fakt – Pazura o Gajosie

fot. twitter.com
– W ostatnich dniach o Januszu Gajosie jest głośno. Nie z powodu jakiejś nowej roli, tylko za sprawą jego focha na demokratyczne wyniki wyborów i mało wyszukanego hejtu wobec Jarosława Kaczyńskiego, jakiego dopuścił się porównując jego politykę do ideologii Adolfa Hitlera. W tej sytuacji państwo Pazurowie nie znaleźli w sobie odwagi, by za ten wybryk kolegę po fachu skrytykować, a wybrali inną drogę – napisał na portalu tvp.info Samuel Pereira.

Żona Cezarego, Edyta Pazura groziła dziennikarzowi problemami prawnymi, jeśli odważy się publicznie przypomnieć opowiedzianą przez Cezarego Pazurę anegdotę.

„Trzy dni chorowałem; 38 stopni gorączki, wymioty. Mój Janek, mój idol, powiedział do mnie: „Wypier***aj” – tak w lutym 2018 r. swoje pierwsze spotkanie z bohaterem z dzieciństwa Januszem Gajosem wspominał aktor Cezary Pazura. W nagraniu w serwisie YouTube artysta opowiedział, jak w wieku ośmiu lat na planie serialu „Czterej pancerni i pies” poprosił o autograf Janusza Gajosa, jednego z głównych bohaterów słynnej PRL-owskiej produkcji. 20 lat później poznali się znowu, tym razem na planie „Psów” i wówczas, gdy Gajos chciał przy alkoholu przejść z Pazurą na „ty” – aktor przypomniał mu historię ze swojego dzieciństwa.” – czytamy w tvp.info.

Sprawą chciał się zająć jeden z dziennikarzy portalu tvp.info. Zwrócił się więc do agentki aktora, prywatnie jego żony. W czasie krótkiej rozmowy telefonicznej agentka poprosiła, żeby wysłać do niej wiadomość mailową. Dziennikarz, który nie był autorem tekstu spotkał się z atakiem i groźbami ze strony Edyty Pazury. Portal tvp.info w całości przytacza korespondencję mailową:

Dzień dobry raz jeszcze Pani Edyto, dzień dobry Panie Cezary. Piszę tekst o historii z Januszem Gajosem, którą opowiedział Pan w swoim vlogu na kanale „Cezary Pazura”.
Naprawdę po tym zdarzeniu chorował Pan przez kilka dni i miał gorączkę?
A może z kimś z aktorów/piosenkarzy/sportowców ma Pan zupełnie inne (bardzo pozytywne) wspomnienie/historię?
Co uważa Pan nt. porównania przez Janusza Gajosa dzisiejszej Polski do hitlerowskich Niemiec?
Czy słyszał Pan więcej podobnych historii, Janusz Gajos był/jest znany z takich zachowań czy po prostu Pan miał pecha i trafił na gorszy dzień swojego idola?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na chociaż niektóre z pytań i chociaż kilka zdań od Pana.
Serdecznie pozdrawiam
.”

Odpowiedź Edyty Pazury:
Panie Patryku
Z całym szacunkiem, ale z Pana pytań nie wynika, że pisze Pan artykuł o vlogu, tylko szuka negatywnych historii związanych z Panem Gajosem w kontekście ostatnich wydarzeń. Cezary nie życzy sobie, aby wykorzystywać tej żartobliwej anegdoty w kontekście osoby Pana Gajosa, a tym bardziej w kontekście politycznych przepychanek.
Każde wykorzystanie przez Państwa tej historii spotka się z natychmiastowymi skutkami prawnymi.
Ukłony.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ