Turyści utknęli na Rysach. Trwa właśnie akcja ratunkowa

Stronie_Slaskie_z_Czarnej_Gory_PL.jpg
Od rana w Tatrach padał deszcz. Było też zimno. Pomimo tak niesprzyjających warunków atmosferycznych amatorzy górskiej wspinaczki postanowili zaatakować najwyższy szczyt w Polsce. Gdy go zdobyli, okazało się, że nie dadzą rady zejść o własnych siłach.

Na wierzchołek do dwójki turystów dotarł już ratownik TOPR. Po ich ogrzaniu rozpoczął sprowadzanie wycieczkowiczów ze szczytu. Ze względu na pogodę w akcji nie może brać udziału śmigłowiec.

 Od rana w Tatrach padał deszcz, wieczorem temperatura nieznacznie przekracza 0 st. C. Jutro spodziewana jest poprawa pogody, ale po dzisiejszych opadach szlaki będą śliskie i niebezpieczne.
Rysy znajdują się na granicy polsko-słowackiej w Tatrach Wysokich. To góra, na które zdarza się dużo wypadków. Do ich najczęstszych przyczyn zaliczają się: lekceważenie zalegającego (nieraz do późnego lata) śniegu, brak kondycji fizycznej i psychicznej, a także zaznajomienia ze stromizną, nieodpowiednie obuwie i odzienie, kruche skały, nadmierne pragnienie zdobycia szczytu
źródło: Telewizja Republika