Małecki: Trzaskowski próbuje odwrócić uwagę od awarii w „Czajce” kierując oskarżenia pod adresem państwowych spółek

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki ocenił, że Rafał Trzaskowski próbuje odwrócić uwagę od swoich zaniedbań i rażącej bezczynności w sprawie oczyszczalni „Czajka”. Polityk odniósł się w ten sposób do oskarżeń prezydenta Warszawy kierowanych pod adresem państwowych spółek.

Rafał Trzaskowski powiedział, że miesiąc temu doszło do wycieku z Orlenu pod Płockiem.

Po tym jak koncern zaprzeczył tym doniesieniom rzecznik stołecznego ratusza sprostowała, że Rafałowi Trzaskowskiemu chodziło o rurociąg należący do PERN S.A. Wiceminister Maciej Małecki zwrócił uwagę, że PERN nie miał w ostatnim czasie wycieku.

– W tej sprawie oficjalnie zapytałem PERN S.A., czy w ciągu ostatniego miesiąca miała miejsce jakakolwiek awaria rurociągu pod dnem Wisły. Okazuje się, że nie było takiej awarii, że w PERN jest wszystko w porządku. Wynika z tego, że ludzie Rafała Trzaskowskiego ponownie kłamią. Znów warszawski ratusz kierowany przez Rafała Trzaskowskiego posługuje się nieprawdą, bowiem kłamstwem Rafała Trzaskowskiego była próba obciążenia Orlenu za urojoną awarię wycieku do Wisły. Teraz kłamstwem jest twierdzenie jego urzędników, że to PERN miał zanieczyścić Wisłę – powiedział Maciej Małecki.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie. Od tego czasu do Wisły miasto zrzuciło ponad 2,5 mln metrów sześciennych ścieków.

Poprzednia awaria kolektorów miała miejsce rok temu. Dziś Wojsko Polskie rozpoczęło budowę mostu pontonowego na Wiśle, który ma utrzymać alternatywny rurociąg do oczyszczalni ścieków.

źródło: radiomaryja.pl