M. Wąsik: W czasach rządów PiS nie ma przyzwolenia na korupcję

fot. youtube.com
Gościem Katarzyny Gójskiej w programie „W Punkt” był dziś Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Tematem rozmów były postępy w śledztwie, związanym z aferą korupcyjną wokół byłego polityka PO, Sławomira Nowaka.

– Dziś ta spraw była szczególnie rozwojowo. Zabezpieczono ukryty majątek byłego ministra PO. To 4 mln ukryte w różnych skrytkach, w dwóch mieszkaniach odległych od siebie o ponad pół tys. km. Dziś Centralne Biuro Antykorupcyjne podało komunikat w tej sprawie. […] To kolejny przykład, w którym przedstawiciel PO/PSL dysponuje pieniędzmi, z których nie jest w stanie się wytłumaczyć. Ponad 4 mln w gotowce, dwa mieszkania i drogi samochód.. .

Wąsik podkreślił trud, jaki włożyły polskie służby w tę sprawę.

– Część ludzi mówi, że ta sprawa została rozwiązana, bo ukraińskie służby się za to zabrały. To nieprawda, to przede wszystkim dzięki polskim służbom. Trzeba pogratulować polskim służbom, bo taka praca jest bardzo żmudna, współpraca z Ukraińcami to była wymiana bardzo wielu dokumentów, wymagających tłumaczenia itp., no ale wreszcie znaleziony ten majek. […] Sprawy korupcyjne są bardzo trudne, obie strony przestępstwa starają się to przestępstwo ukryć, obie strony osiągają korzyść i, obie strony dążą do tego, aby ukryć wszystkie okoliczności. .

– Zastanawiam się, ile jest jeszcze takich osób jak Sławomir Nowak, osoba, która trzymała pieniądze Nowaka, czy kupowała mu kiedyś te słynne zegarki. […] Zadaniem służb jest rozbijanie solidarności osób uczestniczących w przestępstwie. Na szczęście tym razem się udało.

Zaznaczył też, że za czasów rządów PO było przyzwolenie na korupcję.

– Tyle polityków PO poręczało za Nowaka, np. Kidawa-Błońska. […] Otoczenie Sławomira Nowaka nie mogło nie widzieć tego, w jakich warunkach żył i się obracał Nowak. Ale nie chciało widzieć, przyzwalało na działalność przestępczą. Za tej władzy, gdy takie sytuacje wychodzą na jaw, to taka osoba jest odsuwana od polityki. W czasach rządów PiS nie ma przyzwolenia na korupcję.

źródło: Telewizja Republika