J. Jałowiczor: Jak się nie da przegrać z opozycją, to zawsze można ze sobą

fot: youtube
Gościem Marcina Bąka w programie „Wolne głosy” był Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”. Tematem rozmowy była sytuacja w polskim Sejmie.

– Gdyby koalicja się rozsypała, to myślę, że wcześniejsze wybory będą nieuniknione. Kaczyńskiemu się wszystko zaczęło wymykać spod kontroli. Można się było spodziewać, że ta ustawa będzie miała przeciwników. Poza tym, jak się stawia sprawę na ostrzu noża i wymaga dyscypliny, to to musi się posypać. Okazało się, że opór jest duży. – powiedział  Jałowiczor.

– Nie możemy powiedzieć jednoznacznie, że koalicja się rozsypała. […] Mamy tu pewien paradoks. PiS z wielu światopoglądowych spraw rezygnował, żeby nie tworzyć konfliktów, Kaczyński mówił, że wojna kulturowa nie ma sensu, a teraz przez ustawę światopoglądową rząd się może rozpaść. Jak się nie da przegrać z opozycją, to zawsze można ze sobą. […] Kaczyński poszedł na siły, gdy się okazało, że jest opór, zaczął grozić sankcjami. […] Jednak mimo wszystko uważam, że radość opozycji jest przedwczesna. KO już przygotowuje się do przedwczesnych wyborów. – dodał.

Źródło: TV Republika