Konsultacji społecznych w sprawie podwyżki cen biletów MPK nie będzie. Petycja Zielonych odrzucona!

foto: twitter.com/SutrykJacek/media

Zieloni zebrali ponad tysiąc podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą, która zakładała wycofanie się Ratusza z przyjętych jeszcze w lipcu uchwały o podwyżkach cen biletów  MPK. Petycja została odrzucona.  

Tylko radni PIS-u próbowali zachęcić pozostałe kluby do dyskusji nad petycją Zielonych, ale została  odrzucona bez dyskusji. Jedynie radny Piotr Maryński przeczytał stanowisko Zielonych, w którym była mowa o miejskiej komunikacji – powinna być szybka, punktualna, niezawodna i konkurencyjna cenowo. Zdaniem Zielonych drastyczna podwyżka cen biletów pogorszy jej atrakcyjność i tylko zniechęci mieszkańców do korzystania z jej usług, zatem podwyżka cen od nowego roku będzie skutkowała zwiększeniem liczby prywatnych samochodów na ulicach.

Czesław Cyrul, przewodniczący komisji ds. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji uznał, iż nie trzeba wracać do poprzednich ustaleń, nadto „oferta wrocławskiego MPK jest atrakcyjna. Oprócz aplikacji „Nasz Wrocław”, dzieci, seniorzy i niepełnosprawni korzystają z bezpłatnych przejazdów.

PODZIEL SIĘ