Fakty RMF FM: Brudziński: Przedterminowe wybory? Dziś to jest 50 na 50

„Dziś bym powiedział, że to jest 50 na 50” – tak na pytanie o scenariusz zakładający przedterminowe wybory parlamentarne odpowiedział Joachim Brudziński. Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM podkreślał, że „to jest prosta argumentacja”.

„Nastąpi refleksja, odpowiedzialność i dopasowanie własnych apetytów do własnych możliwości – koalicja będzie trwała. Nie będzie tej refleksji – będzie rząd mniejszościowy” – tłumaczył. Według wiceprezesa PiS, ten drugi scenariusz oznacza wcześniejsze wybory. „Ale wcześniejsze wybory oznaczałyby również, że nasi dotychczasowi koalicjanci będą musieli się zweryfikować i te wszystkie młode wilczki, napompowani dziś i nabuzowani, będą musieli zweryfikować swój potencjał wyborczy z własnych list – Solidarnej Polski i Porozumienia” – stwierdził. „Miejsca dla nich na listach PiS w sposób oczywisty nie będzie” – dodał.

Gość RMF FM odniósł się też do doniesień prasowych o tym, że w piątkowym spotkaniu kierownictwa PiS wziął udział prezes NIK Marian Banaś. „Nie widziałem go na tym spotkaniu, nie wiem, co miałby tam robić” – zaprzeczył Brudziński. Według niego ze zdjęć fotoreporterów wynika „w takim razie, że (Banaś – red.) prowadzi samochód”. „Ale jako żywo nie byliśmy na spotkaniu kierownictwa PiS w samochodzie Mariana Banasia, zapewniam” – żartował wiceprezes PiS.

źródło: Fakty RMF FM