czwartek, 23 maja 2024
Więcej

  Strona główna Polska i Świat Jaruzelski i Tusk, czerwony bus i biała limuzyna. Tak się płaszczyła profesura...

  Jaruzelski i Tusk, czerwony bus i biała limuzyna. Tak się płaszczyła profesura z Poznania!

  fot. telewizjarepublika
  Ten filmik wygląda nieprawdopodobnie, ale nic nie zostało tu sfabrykowane! Identyczny wjazd busa i limuzyny przed Uniwersytet. Powitanie przy wejściu przez zachwycone „zwykłe kobiety”. Ta sama brama i sala, bliźniaczo podobne uwielbienie rektorów i ogłuszająca owacja profesorów. Wizyty Wojciecha Jaruzelskiego i Donalda Tuska na Uniwersytecie Poznańskim dzieli 31 lat, ale ceremoniał nie zmienił się ani o jotę! – Nasz system uniwersytecki był stworzony według podobnego wzorca, co systemy ZSRR, Mongolii czy Korei Północnej. Dlatego umiłowanie obrządku wschodniego trwa do teraz – komentuje dr Józef Wieczorek, autor książki „Plagi akademickie”. Kompromitujące UAM nagranie można obejrzeć na filmie poniżej od 30 minuty (WIDEO)

  Ten film trzeba koniecznie zobaczyć – owacji profesorów nie ma końca! Do nieznanego nagrania z wizyty Jaruzelskiego w 1988 r. dotarł Piotr Lisiewicz, autor „Wywiadu z chuliganem”. Jaruzelskiemu wysiadającemu z czerwonego busa hołdy oddają rektor Jacek Fisiak (według IPN tajny współpracownik SB) oraz I sekretarz POP PZPR na UAM Antoni Szczuciński. Wśród ich świty – mnóstwo znanych na UAM wykładowców.

  Prof. Antoni Szczuciński jest do dziś ważną osobą na Uniwersytecie – kierownikiem Zakładu Filozofii Nauki UAM. Z kolei o Jacku Fisiaku, znanym z represji wobec studentów i pracowników na Uniwersytecie, obecny rektor Andrzej Lesicki mówił w ubiegłym roku „Nauczyciel Mistrz”, „wspaniały i niestrudzony nauczyciel akademicki”. Fisiak zmarł w 2019.

  To ten sam rektor Lesicki podejmował w ubiegłym roku na Uniwersytecie Poznańskim Donalda Tuska. W czasie wykładu Tusk mówił o… profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, poprzez dorobienie mu tęczowej aureoli. 

  Jako gdańszczanin mam okazję obcować od urodzenia z podobnymi dziełami. Jedno z nich wisi w Kościele Mariackim. To kopia obrazu Hansa Memlinga „Sąd ostateczny”. W centrum obrazu jest postać Chrystusa, w tle wielka tęcza.
  – tego typu mądrości oklaskiwali, podobnie jak 31 lat wcześniej Jaruzelskiego, poznańscy profesorowie.

  Na uniwersytetach dokonała się transformacja czerwonej zarazy w tęczową zarazę. Można powiedzieć, że jest radośniej, bo mamy takie ubogacenie kolorystyczne. Niedawno była setna rocznica Bitwy Warszawskiej, zwycięstwa nad czerwoną zarazą. W jaki sposób uczcił tę rocznicę świat akademicki? Na budynku Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego uczczono rocznicę brakiem jakiejkolwiek flagi. Natomiast na budynku Akademii Sztuk Teatralnych, na rogu ulicy Piłsudskiego, wisiała flaga tęczowa.
  – ujawnił dr Józef Wieczorek, pokazując materiał zdjęciowy.

  Nieznane sceny pokazujące kolaborację poznańskich profesorów komunistycznym dyktatorem obejrzeć można poniżej, archiwalne nagrania z Jaruzelskim i Tuskiem od 30:00 (FILM):

  źródło: Niezależna