Stanowisko wojewody dolnośląskiego w sprawie kliniki położniczej

Nieprawdziwe informacje o zamknięciu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego spowodowały zamieszanie wśród pacjentek  spodziewających się rozwiązania w najbliższym czasie. Tymczasem prawda jest taka, że decyzja o przekształceniu Kliniki Ginekologii i Położnictwa przy ul. Chałubińskiego na dedykowany dla kobiet ciężarnych z Covid-19 została podjęta 3 września br.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Wojewodę Obremskiego, jeszcze tego samego dnia dyrekcja szpitala otrzymała pismo a rozpoczęcie wykonywania decyzji miało obowiązywać od 15 września i, tutaj kierownictwo USK nie poradziło sobie z problemem.

W sprawie przekształcenia Kliniki Ginekologiczno-Położniczej przy ul. Chałubińskiego, mówi Wojewoda Jarosław Obremski, chciałbym przypomnieć kilka argumentów, które przemówiły za podjęciem tej trudnej decyzji. Jednocześnie pragnę podkreślić jak bardzo jest ona istotna dla zdrowia wszystkich dolnoślązaków.

Wyznaczenie dedykowanego oddziału ginekologiczno-położniczego pacjentkom zakażonym koronawirusem jest jednym z warunków skutecznego wdrożenia jesiennej  strategii walki z Covid-19 na terenie województwa dolnośląskiego.

Wojewoda Jarosław Obremski wyjaśnia, że krytykowana decyzja była skutkiem rozmów z dyrekcjami wielu szpitali a także autorytetów medycznych, które były wyrażane podczas codziennych spotkań. Nadto informacje medialne podawane o wyłączeniu całej porodówki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego są nieprawdziwe.

Chodziło tylko o oddziała na ul. Chałubińskiego. Dla rodzących przygotowano wystarczającą ilość miejsc na terenie Dolnego Śląska.

Wejście w życie decyzji odłożono w czasie, tak aby jednostka mogła przygotować się do wdrożenia założeń strategii walki z covid-19.

PODZIEL SIĘ