Poboży: Trzaskowski ogłosił kapitulację w obliczu wyzwań stojących przed Warszawą

– Po awarii Czajki Trzaskowski ogłosił awarię całej Warszawy i prawdziwą katastrofę inwestycyjną – powiedział podczas briefingu prasowego podsekretarz MSWiA i wiceprzewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy Błażej Poboży.

W ten sposób polityk odniósł się do dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

– Ta konferencja jest oczywiście reakcją na dzisiejsze wystąpienie Rafała Trzaskowskiego. Po awarii Czajki, Rafał Trzaskowski ogłosił dziś awarię całej Warszawy i prawdziwą katastrofę inwestycyjną – wskazał Poboży.

– Dzisiejsze zapowiedzi prezydenta Trzaskowskiego to nic innego jak swoista kapitulacja prezydenta w obliczu wyzwań, jakie stoją przed Warszawą w perspektywie trwającego, zbliżającego się kryzysu. Ratusz i sam Trzaskowski nie ma pomysłu na to, jak walczyć z kryzysem, a ponieważ nie ma takiego pomysłu, to robi to, co PO umie najlepiej, to znaczy sięga do kieszeni warszawiaków – podkreślił samorządowiec.

Podsekretarz stanu w MSWiA zwrócił uwagę, że prezydent stolicy planuje kolejne podwyżki opłat, m.in. za wywóz śmieci czy przejazdy komunikacją miejską. Trzaskowski rozszerza także strefę płatnego parkowania.

– Planowane jest także przesunięcie inwestycji, ale tak naprawdę przesuwanie inwestycji to my doskonale w Warszawie znamy. Bo nic innego nie robi Platforma w kolejnych budżetach, jak właśnie roluje, przesuwa inwestycje na miliony lat. Dość powiedzieć, że gro warszawskich inwestycji to my znamy już z programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 roku – zauważył polityk. Jak dodał Błażej Poboży, zapowiedzi Trzaskowskiego to oznaka zapaści inwestycyjnej, która ma swoje źródło w polityce prezydenta Warszawy, czy szerzej – Platformy Obywatelskiej, rządzącej stolicą już czwartą kadencję.

–W związku z tym ponosi wyłączną odpowiedzialność za kondycję także w wymiarze infastruktury, inwestycji w mieście stołecznym – stwierdził Błażej Poboży na briefingu prasowym.

źródło: Telewizja Rapeublika