Wiceprezydent Zawada jednym z członków nowej inicjatywy politycznej Dutkiewicza: zaczniemy przygotowania do nowych wyborów prezydenckich

Gwiazda TVN Szymon Hołownia już zadebiutował na scenie politycznej. W najbliższy weekend zrobi to były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Mają trzy lata do osiągnięcia takich wyników, które mogłyby zagrozić PIS.

Stowarzyszenie Rafała Dutkiewicza „Nowa Nadzieja” szuka aktywnych ludzi z różnych opcji politycznych, zapewniał twórca tworzonego ruchu społeczno-politycznego. Ważne by mieli potencjał intelektualny i wolę współpracy, zatem nie muszą rezygnować z członkostwa w swoich partiach.

Członkowie stowarzyszenia mają zając się megawyzwaniom dotyczącym świata i Polski. A wyzwaniami klimatycznymi i demograficznymi zajmą się w pierwszej kolejności. Nowa Nadzieja swoją uwagę skieruje na kulturę, politykę transportową i politykę klimatyczną.

Wiceprezydent Adam  Zawada jest jednym z członków stowarzyszenia, które oficjalnie wystartuje w najbliższy weekend. W składzie już są radni miejscy, wójtowie, burmistrzowie i starostowie. Wrocławska Nowoczesna na czele z wiceprezydentem Zawadą znalazła się w stowarzyszeniu a to oznacza, że będą „turbowzmocnieniem” dla formacji Dutkiewicza.

Członkowie „Nowej Nadziei” mają być tlenem do wrocławskiej polityki ale też dolnośląskiej i polskiej, uważa wiceprezydent Zawada. Na rozruch NN ustalone zostały 10 złotowe składki oraz dobrowolne wpłaty na działania statutowe.

Nowa Nadzieja ma być silnym organizmem merytorycznym i politycznym. Mam nadzieję, że przez ten rok przedryfujemy z think-tanku do jakiegoś organizmu, czynnie uprawiając czynnie uprawiając politykę i zaczniemy przygotowania do nowych wyborów prezydenckich. Prezydent Dutkiewicz przeznaczył na to tysiąc dni. Mam nadzieje, że za rok będziemy silnym podmiotem politycznym na Dolnym Śląsku.

 

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ