Wrocławska Prokuratura: dementujemy informacje zamieszczone w „Gazecie Wyborczej”

fot: youtube

W związku z publikacją „Gazety Wyborczej” z 24 września 2020 r. pt. „Jak prokurator Święczkowski chciał grillować Morawieckiego” Prokuratura Regionalna we Wrocławiu informuje, że nieprawdziwe jest twierdzenie, jakoby Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski osobiście interesował się postępowaniem dotyczącym oszustwa i doprowadzenia osoby reprezentującej fundację „SOS dla Życia” do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu w dniu 14 marca 2018r. zostało z jej inicjatywy przedłużone ze względu na konieczność wykonania dodatkowych czynności procesowych, w tym przesłuchania świadków, uzyskania opinii biegłych i analizy dokumentów finansowych.

Wniosek o przedłużenie, zgodnie z wymogiem art. 310 § 2 Kodeksu postępowania karnego, został złożony do jednostki nadrzędnej nad prokuraturą prowadzącą śledztwo.

Z przedłużonego postępowania Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, po analizie akt, zdecydowała wyłączyć do odrębnego prowadzenia wątek dotyczący treści rozmów w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Postępowanie w tym zakresie zostało umorzone.