5G wywołuje mutacje koronawirusa? Rosja źródłem międzynarodowych fake newsów

Z raportu „Filary rosyjskiego ekosystemu propagandy i dezinformacji” opracowanego dla Departamentu Stanu USA przez Global Engagement Center wynika, że to Rosja jest źródłem rozpowszechnianych na całym świecie fake newsów – z zakresów polityki, technologii, cyberprzestrzeni, a nawet pandemii koronawirusa. W rozpowszechnianiu fałszywych informacji dotyczących covid-19, Rosja jest dodatkowo wspierana przez Chiny.

Jak pisze na swoim profilu na Twitterze Georgette Mosbacher

– Rosja stworzyła ekosystem dezinformacji, który ma oszukiwać i dezorientować, ale rząd USA nie zgadza się na wykorzystywanie informacji jako broni i ujawnia nieuczciwe praktyki rosyjskiej propagandy w nowym raporcie.

Amerykański raport wskazuje na 5 filarów rosyjskiej dezinformacji. Są nimi oficjalne komunikaty rosyjskiego rządu; finansowane przez Rosję media międzynarodowe; masowe tworzenie źródeł proxy; media społecznościowe jako broń i dezinformacja w cyberprzestrzeni.

Wymienione zostały także przykładowe rosyjskie rządowe komunikaty dezinformujące. wśród nich m.in., że Covid-19 mutuje przez 5G, koronawirus pochodzi z USA, a także, że ani ZSRR ani Rosja nigdy nie prowadziły badań nad noviczokiem a USA posiada tajne laboratorium broni biologicznej.

źródło;Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ