Poseł Jacek Świat: Przed nami dobre trzy lata. Szykujemy się na nowe otwarcie

W minionym tygodniu w mediach przewijały się dwa tematy! Głosowanie w Unii Europejskiej  rezolucji w sprawie praworządności w Polsce i tzw. ustawa futerkowa, która zagroziła przetrwaniu Zjednoczonej Prawicy.

Podpisanie umowy koalicyjnej pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem nastąpiło w czwartek. W sobotę informację podano do publicznej wiadomości podczas wspólnej konferencji. W ciągu kilkudziesięciu godzin dowiemy się nie tylko o szczegółach zawartego porozumienia ale też dotyczących rekonstrukcji rządu.

Poseł Świat w Debacie Politycznej, w Radio Wrocław mówił o trudnych rozmowach Zjednoczonej Prawicy i najbliższej przyszłości.

Mamy duet wspaniałych polityków, świetnie się rozumiejących, świetnie współpracujących, czyli  prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego. Do tej pory dobrze się sprawdzało i myślę, że nadal tak będzie. Porozmawiamy pod koniec kadencji i zobaczymy jak bardzo na korzyść zmieniła się Polska.

Za nami ponad cztery lata umowy koalicyjnej – rządzenia, trudnych reform pod ogromną presją wewnętrzną i zewnętrzną. Szykujemy się na nowe otwarcie i kontynuacje w drugiej kadencji i dobrze, że wiele rzeczy zostało już uporządkowanych. Teraz przełożą się one już na szczegóły czysto techniczne. Myślę, że przed nami dobre trzy lata.

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu.

Wyciągamy wnioski z poprzedniej kadencji. Wiemy co nie działało, gdzie były jakieś zatory. Staramy się, żeby rząd był sprawniejszy, żeby droga decyzyjna była krótsza, prostsza a jednocześnie, żeby była lepsza koordynacja między poszczególnymi resortami. Temu to wszystko służy. Będzie mniej ministrów, wiceministrów i sekretarzy stanu.

Koalicjanci będą kierować po jednym resorcie, za to będą mieli swoich przedstawicieli w KPRM.

Myślę, że również obecność Jarosława Kaczyńskiego, który będzie uczestniczył w posiedzeniach Rady Ministrów uprości i przyśpieszy procesy decyzyjne. Dogadujemy współpracę klubu parlamentarnego z KPRM

 

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ