Wrocław: wróciły limity w komunikacji miejskiej

autobus.jpg

Od soboty, 17 października, zaostrzone zostają obostrzenia dotyczące komunikacji miejskiej. MPK Wrocław przygotowuje się do nowych zaleceń i wprowadza akcję informacyjną dla pasażerów.

Wrocław nadal pozostał w strefie żółtej, ale wg nowych rządowych wytycznych w transporcie publicznym może być zajęte maksymalnie 50 % miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

– Miało już miejsce spotkanie sztabu kryzysowego MPK Wrocław w tej sprawie. Reagujemy niezwłocznie na nowe regulacje, choć z żalem przyjmuję fakt, że dowiadujemy się o nich z mediów 24 godziny przed wejściem ich w życie – mówi prezes spółki, Krzysztof Balawejder. – Dostosowujemy nasz tabor i przygotowujemy pracowników do funkcjonowania w nowej dla Wrocławia rzeczywistości. Niezwłocznie uruchomiliśmy kampanię informacyjną dla naszych pasażerów. Na ekranach w pojazdach i na naszych profilach w mediach społecznościowych już teraz informujemy o nowych limitach – dodaje.

Najnowsze komunikaty dot. zmian w MPK będą pojawiać się także na stronie www przewoźnika, na elektronicznych tablicach przystankowych i na drzwiach każdego pojazdu.

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe

Kierowca i motorniczy MPK będzie miał prawo zatrzymać prowadzony przez siebie pojazd, aby wyprosić pasażera, który będzie chciał podróżować MPK bez zakrytego nosa i ust.

W przypadku, gdy dojdzie do przepełnienia, kierujący będzie mógł odmówić kolejnym chętnym osobom wejścia do pojazdu. Ponadto, funkcjonująca w MPK Wrocław Centrala Ruchu będzie w stałym kontakcie z kierującymi. W przypadku ewentualnego przepełnienia, służby MPK – w miarę możliwości –  będą uruchamiać dodatkowy autobus, który mógłby przejąć część pasażerów.

źródło: wroclaw.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ