Pierwsza Dama rozmawiała z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole

O rysowaniu, sporcie, poznawaniu świata, tańcu, historii i wielu innych pasjach młodych ludzi Małżonka Prezydenta rozmawiała z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole.

W środę odbyła się wideokonferencja Pierwszej Damy z uczniami i wychowawcami specjalnej placówki zajmującej się edukacją oraz wychowaniem dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz autyzmem. Młodzi ludzie to pasjonaci bocce, tenisa stołowego, narciarstwa i innych dyscyplin oraz Sportowcy Olimpiad Specjalnych.

Podczas rozmowy żywiołowo opowiadali Agacie Kornhauser-Dudzie o udziale w zawodach sportowych, ale też rywalizacjach w konkursach wiedzy historycznej czy w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który odbywa się pod patronatem Pierwszej Damy.

W trakcie spotkania on-line Małżonka Prezydenta dowiedziała się, że młodzi ludzie z wielką chęcią zwiedzają Polskę, uczestniczą w próbach programów telewizyjnych takich jak: Taniec z Gwiazdami i The Voice Of Poland, poznają i zapraszają do swojej szkoły dyplomatów i artystów. Organizują też obchody świąt – niedawno wspólnie uczcili Dzień Chłopaka. Placówka wzbogaciła się w nową salę integracji sensorycznej, o której funkcjach usprawniających terapię opowiedzieli dzisiaj wychowawcy. Rozmowa toczyła się także wokół nauczania stacjonarnego oraz zdalnego w czasie pandemii.

Wtedy też młodzi ludzie obiecali odwiedzić Pierwszą Damę w Warszawie, jednak sytuacja epidemiologiczna do tej pory uniemożliwia wizytę w Pałacu Prezydenckim. W związku z tym nauczyciele – opiekunowie Zespołu Wokalno-Muzycznego, aby chociaż w części zrekompensować podopiecznym brak możliwości wyjazdu, ogłosili konkurs na ,,Portret Pierwszej Damy”.

 

Źródło: https://www.prezydent.pl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ