Studenci Uniwersytetu Medycznego dojadą na zajęcia specjalnym autobusem

Szczególna sytuacja wymaga szczególnych działań. Dzięki porozumieniu z władzami miejskimi oraz MPK Wrocław, już od poniedziałku 26 października na trasie Klinik-USK i z powrotem kursować będzie specjalny autobus.

Autobus będzie kursował kilka razy dziennie, w porach dostosowanych do potrzeb studentów, ale z przejazdów korzystać mogą rownież pracownicy uczelni. W kompleksie Starego Kampusu przystanki znajdą się przy ul. Chałubińskiego (przed Kliniką Ginekologii i Położnictwa) oraz ul. Pasteura, na przeciwko Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Oba przystanki zostaną odpowiednio oznakowane. Na drugim końcu trasy autobus zatrzyma się przed wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

– W obecnej sytuacji zdecydowana większość naszych zajęć odbywa się w trybie zdalnym, jednak zajęć klinicznych w szpitalu, przy pacjentach, nie uda się tak zorganizować – mówi prof. Tomasz Zatoński, Prorektor ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem UMW. – Uniwersytet Medyczny ma kilka ośrodków. Dostawaliśmy liczne sygnały od studentów, że poruszanie się pomiędzy tak zwanym starym kampusem przy ul. Skłodowskiej a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, gdzie mają kontakt z pacjentami, w czasie epidemii jest szczególnie trudne. Studenci korzystają często ze środków środków komunikacji miejskiej. Chcąc zminimalizować ryzyko infekcji, postanowiliśmy zorganizować naszym studentom i pracownikom dedykowany transport. Udało się dzięki wsparciu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz władz wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne, które wyznaczają limity pasażerów w środkach komunikacji miejskiej, autobus kursujący na strasie Kliniki-USK również będzie mógł przewieźć ograniczoną liczbę osób (autobus 30, autobus przegubowy 50). Specjalnie oznakowanym pojazdem będą mogli przemieszczać się tylko studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, po okazaniu legitymacji studenckiej lub pracowniczej.

Informacje o przejeździe: trasy, godziny, lokalizacja przystanków – DO POBRANIA
Plan trasy i godziny kursowania autobusu
START : 1. Stare Kliniki ul. T. Chałubińskiego – 2. Przystanek Dworzec Autobusowy Wroclawia – 3. Uniwersytecki Szpital Kliniczny ul Borowska (Wejście główne)

Godziny Odjazdu:
1. Przystanek nr 1 ul. Chałubińskiego oraz Przystanek nr 2 ul. Marcinkowskiego: 7:20 , 10:50, 15:30
2. Przystanek 11321 Dworzec Autobusowy (Wroclawia) kierunek Borowska: 7:38 , 11:08, 15:48
3. Dojazd Uniwersytecki Szpital Kliniczny ul. Borowska

START : 1. Uniwersytecki Szpital Kliniczny ul Borowska (Wejście główne) – 2. Przystanek Dworzec Autobusowy Wroclawia – 3. Stare Kliniki ul. T. Chałubińskiego

Godziny Odjazdu:
1. Uniwersytecki Szpital Kliniczny (ul. Borowska) 7:15 , 10:45, 15:30
2. Przystanek 21102 Dworzec Autobusowy (Wroclawia) kierunek pl. Dominikański 7:25, 10:55 , 15:40
3. Stare Kliniki ul Chałubińskiego

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ