2.6 C
Wrocław
To już pewne. Gnatowski miał Covid-19!

To już pewne. Gnatowski miał Covid-19!

W wieku 59 lat zmarł we wtorek w Krakowie Dariusz Gnatowski popularny aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z serialu „Świat według Kiepskich”. Okazuje się, że aktor był zakażony Covid-19!

– Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować

– mówił we wtorek wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos.

Dodał, że aktor miał objawy zakażenia koronawirusem.

Okazuje się, że Gnatowski miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Wyniki testu aktora na koronawirusa służby sanitarno-epidemiologiczne dostały w środę – wynik był pozytywny. Aktor miał koronawirusa!


Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w „Wariacie i zakonnicy” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie.

Popularność zyskał jako aktor filmowy. Wystąpił m.in. w serialach „Ekstradycja”, „Siedlisko”, „13 posterunek”, „Pierwsza miłość”, ale największą popularność przyniosła mu rola Arnolda Boczka – sąsiada głównych bohaterów w „Świecie według Kiepskich”.

W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa „Honoris Gratia”.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ