Korpus Wsparcia Seniorów razem z organizacjami pozarządowymi

seniorzy.jpg
Blisko 50 organizacji młodzieżowych zadeklarowało wsparcie osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Celem programu jest niesienie pomocy osobom starszym na szczeblu centralnym i samorządowym.

Działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zainicjowało i koordynuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W ramach programu działa dedykowana seniorom infolinia, dzięki której osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 505 11 11.

Na stronie www.wspierajseniora.pl ochotnicy mogą zgłosić swoją gotowość niesienia pomocy.

– Już teraz osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc ze strony organizacji pozarządowych, harcerzy oraz ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej. Ale chętnych wciąż namawiam do tego, aby zgłaszali swoją gotowość do wsparcia – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Młodzi seniorom

Swoją pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zadeklarowało również blisko 50 organizacji młodzieżowych.

– W geście solidarności międzypokoleniowej zgłosiły się do pomocy liczne środowiska młodzieżowe, które poprzez swoje zaangażowanie chcą zapewnić osoby starszym maksymalne bezpieczeństwo w tym trudnym czasie – informuje minister Maląg.

Wśród zgłoszonych organizacji młodzieżowych znalazły się m.in. Młodzi dla Polski, Studenci dla Rzeczypospolitej i Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Fundacja Myśli Obywatelskiej i Europejskie Centrum Projektów Pozarządowych.

– Jak słusznie powiedział premier Mateusz Morawiecki, najskuteczniejszą szczepionką, jaką w obecnej sytuacji dysponuje świat jest solidarność. Dzięki wzajemnej solidarności możemy razem przetrwać ten trudny czas. Młodzi ludzie z ogromną ochotą włączają się w akcje solidarności międzypokoleniowej. Tylko w ciągu minionego weekendu zebraliśmy pod patronatem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem 49 środowisk młodzieżowych z całej Polski, które dołączają do Rządowego Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – mówi pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ