-3 C
Wrocław
„To co reprezentujecie, to neomarksizm!”. Na proteście kobiet przemówił… przeciwnik aborcji!

„To co reprezentujecie, to neomarksizm!”. Na proteście kobiet przemówił… przeciwnik aborcji!

W całej Polsce odbywały się wczoraj protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. W Ostrołęce protest pod siedzibą PiS zakończyły przemówienia przybyłych demonstrantów. Wśród nich nieoczekiwanie pojawił się… przeciwnik aborcji. „To, co reprezentujecie, to neomarksizm!” – krzyczał do zebranych, głównie młodych ludzi.

Od kilku dni trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W niedzielę przybrały one także formę aktów wandalizmu, wymierzone były w kościoły, księży, osoby wierzące. Dewastowane były fasady świątyń, a zwolennicy aborcji przerywali msze święte.

Tak było w dużych miastach, ale protesty nie ominęły także mniejszych miejscowości. W 50-tysięcznej Ostrołęce, na Mazowszu, kilkaset osób – głównie młodych – przemaszerowało przez całe miasto, aż pod biuro poselsko-senatorskie PiS. Tam w trakcie pikiety kilka osób przemawiało. W końcu pojawił się mężczyzna, któremu udzielono głosu.

Mówił on o zjawisku eutanazji, o symbolach satanistycznych, aż w końcu o lewackich „autorytetach”, w jakie często zapatrzeni są młodzi ludzie. – Czy uważacie, że takie osoby, których wy poglądy reprezentujecie tutaj stojąc, są warte tego, żeby wy, młode umysły… – powiedział, lecz nie zdołał dokończyć zdania, gdyż został zakrzyczany przez protestujących. Najpierw skandowali oni „Prawa kobiet”, a później „Idź do kościoła”, „Proszę wyjść” czy wulgarne „wypier…ć”.

„To, co reprezentujecie, to neomarksizm!”

– powiedział mężczyzna do protestujących i po około 10-minutowej dyskusji z poszczególnymi uczestnikami strajku, opuścił to zgromadzenie.

Sytuację zarejestrowano na transmisji na żywo z wydarzenia (od 10:40 do 19:40). UWAGA, W FILMIE PADAJĄ WULGARNE SŁOWA:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=1648116402032480&ref=watch_permalink

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ