,,To są barbarzyńcy, terroryści.” Radny PiS o planowanym proteście pod domem Kai Godek

– Właśnie postępowa lewica rozsyła sobie prywatny adres Kai Godek i planuje wieczorny protest pod jej domem – dzwonienie domofonem? rzucanie kamieniami? bluzganie? W domu Kai jest dziecko z zespołem Downa. To są barbarzyńcy, terroryści” – przekazał na Twitterze szczeciński radny PiS, Dariusz Matecki.

Od kiedy Trybunał Konstytucyjne orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Osoby, które są przeciwne tej decyzji, wychodzą na ulicę i protestują.

– Mamy potwierdzenie tego, że selekcja i zabijanie dzieci podejrzanych o wady genetyczne lub chorobę jest niezgodne z polską konstytucją – mówiła dziennikarzom inicjatorka projektu „Zatrzymaj Aborcję” Kaja Godek.

– Uznano prawo do życia, bo to prawo do życia jest i wynika z prawa naturalnego. To prawo uznano w stosunku do dzieci, które do tej pory były uważane za gorsze – dodała.

Godek podziękowała wszystkim, którzy podpisywali się i zbierali podpisy w tej sprawie.

– Dzisiaj Polska jest przykładem dla Europy, jest przykładem dla świata. Nie tkwimy w konieczności dziejowej, która by nakazywała marsz w lewo i stopniowe zwiększanie dostępności mordowania ludzi. Nie tkwimy w takim determinizmie. Jest możliwa ochrona życia, jest możliwe regularne działanie pro-life, które przynosi efekty – powiedziała Godek.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ