Prezydent Jacek Sutryk wspiera Strajk Kobiet: „…mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot…”

foto: twitter.com/SutrykJacek/media

W poniedziałek włodarze 49 miast wydali oświadczenie, w którym czytamy o wsparciu czarnych parasolek w walce o obronę podstawowych praw w decydowaniu o życiu i śmierci nienarodzonego dziecka.

„Dziś wszyscy jesteśmy kobietami!” napisali, jednocześnie wystosowali apel do pozostałych samorządowców o włączenie się do akcji skierowanych przeciwko rządowi, mają bowiem „dość państwa, które zmusza do wyjścia na ulicę”.

Publikujemy oświadczenie

Mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii! Polki i Polacy ryzykują własnym bezpieczeństwem, aby bronić swoich podstawowych praw.

Praw, które są nam systematycznie odbierane. W ich miejsca wprowadzany jest fundamentalizm i +jedyna słuszna ideologia państwa PiS+”

Po 27 latach przestało w Polsce obowiązywać prawo aborcyjne. Nie ma naszej zgody na skazywanie kobiet na tortury. Nie ma zgody na koszmar matek, które będą zmuszane rodzić istoty niezdolne do samodzielnego życia i patrzeć na ich powolne umieranie. Albo natychmiastowe. Albo na cierpienie.

Kobiety, jesteśmy z Wami!

Polskie kobiety chcą i mają prawo żyć godnie i decydować o sobie.

Kobiety potrafią budować potrafią, działać ponad podziałami, ale potrafią także niezłomnie walczyć o swoje prawa.

Dziś wszyscy jesteśmy kobietami!

Apelujemy do koleżanek i kolegów wójtów, starostów, prezydentów, marszałków i radnych o podpisanie powyższego apelu. Prosimy o umieszczenie w Państwa mediach społecznościowych oraz informację zwrotną o umieszczaniu na maila: zarzad@samorzadydlapolski.pl

(Do oświadczenia załączono imienną listę 49 samorządowców).

Tego samego dnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk napisał

Kochani. Wczoraj wieczorem mieliśmy nadzwyczajną rozmowę z Prezydentami miast z całego kraju w sprawie bieżącej sytuacji. Dziś pokazuję Wam efekt tego spotkania i pismo, które wszyscy podpisaliśmy.

My, Samorządowcy, my gospodarze naszych miast, miasteczek i wsi, małych i dużych. Wreszcie – my, zwykli obywatele, Polacy – mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii! #Nieijuż Samorządy dla Polski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ