Zmiany w Prokuraturze we Wrocławiu nie miały związku ze sprawą Romana G. i innych podejrzanych

fot: youtube

W związku z nieprawdziwą publikacją medialną prokuratura informuje, iż zmiany kadrowe w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu nie miały związku ze sprawą Romana G. i innych podejrzanych.

Jeszcze w czasie prowadzenia przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu postępowania zainicjowanego zawiadomieniem spółki giełdowej Polnord prokuratorzy sporządzili projekty postanowień o przedstawieniu zarzutów wobec przyszłych podejrzanych w tym Romana G. i Ryszarda K. Fakt ten całkowicie podważa tezę Gazety Wyborczej jakoby prokuratorzy we Wrocławiu nie chcieli stawiać zarzutu popełnienia przestępstwa Romanowi G.

Jedyną przyczyną odwołania Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu była niesatysfakcjonująca ocena jego pracy.

Prokuratura Krajowa nie ingerowała w dobór Zastępców Prokuratora Regionalnego i innych prokuratorów funkcyjnych w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Była to samodzielna decyzja nowego Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu.

Decyzje kadrowe co do wyboru osób pełniących funkcję należą do Prokuratora Regionalnego. I to on wystąpił z wnioskami do Prokuratury Krajowej o powołanie określonych osób.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ