-3 C
Wrocław
Absurdalne tłumaczenie wicemarszałek z Lewicy: „Mówimy o przerywaniu ciąży – nie o...

Absurdalne tłumaczenie wicemarszałek z Lewicy: „Mówimy o przerywaniu ciąży – nie o zabijaniu”

fot: youtube
Wicemarszałek Wanda Nowicka z Lewicy w programie „Minęła 20” została zapytana przez Michała Rachonia o to, dlaczego kobiety chcą aborcji dla dzieci z zespołem Turnera – ta choroba dotyczy wyłącznie dziewczynek i charakteryzuje się niskim wzrostem i słabo zaznaczonymi cechami żeńskimi. Posłanka jednak twierdzi, ze kobieta w łonie matki to nie kobieta, a płód. „Mówimy o przerywaniu ciąży – nie o zabijaniu” – wypaliła wicemarszałek.

Najważniejsze cechy występujące u osób z zespołem Turnera to: niski wzrost, słabo zaznaczone cechy żeńskie i wrodzona dysgenezja gonad powodująca w większości przypadków bezpłodność. Podejrzenie zespołu Turnera u dziecka (dotyczy tylko dziewczynek) było do tej pory przesłanką do aborcji eugenicznej.

Michał Rachoń próbował się dowiedzieć, od posłanki Lewicy, dlaczego kobiety chcą skazywać inne kobiety, które znajdują się jeszcze w łonie matki, na śmierć.

Od jakiego wzrostu i od jakiej szerokości szyi takie dziewczynki mają prawo żyć? 

– pytał Michał Rachoń, który prowadził dziś program „Minęła 20” w TVP Info.

Proszę ze mną tak nie rozmawiać

– odparła Wanda Nowicka.

Dopytywana o to, dlaczego zespół Turnera, który dotyczy tylko dziewczynek, miałby być przesłanką do tego, aby je legalnie zabijać w łonie matki odparła:

– Kobiety muszą mieć prawo decydowania o sobie.

Kiedy mówimy o przerywaniu ciąży, mówimy o płodach, a nie dzieciach, jak wy cały czas sugerujecie i manipulujecie

– stwierdziła Wanda Nowicka.

Lewica, w tym również ja uważamy, że w Polsce powinna obowiązywać legalna aborcja do 12 tygodnia, bez podawania przyczyn

– mówiła dalej.

Mówimy o przerywaniu ciąży, a nie o zabijaniu dzieci – dodała.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ