Dr Karnkowski: Społeczny lęk przed COVID-19 może wygasić te protesty

– Podejrzewam, że za parę dni osoby, które chcą na protesty, jeżeli te protesty nie wygasną same z siebie, będą spotykać się z presją społeczną otoczenia, żeby przestały tam chodzić, ponieważ wszystkich mogą zarazić – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski z „Gazety Polskiej Codziennie”

Od kilku dni w całej Polsce trwają demonstracje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Służby porządkowe oraz rząd przypominają o obostrzeniach związanych z pandemią. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o nieuczestniczenie w ulicznych protestach ze względu na zagrożenie epidemiczne.

Zdaniem Krzysztofa Karnkowskiego „bardziej konsekwentne niż dotąd egzekwowanie przepisów (przez policję – red.) jest kluczowe”. – Widać, że bardzo szybko wzrasta liczba nowych przypadków. Nie ma się co oszukiwać. Musi mieć to związek z pęknięciem społecznych hamulców, zaniknięciem lęku – mówił.

„Presja społeczna” na protestujących?

– Podejrzewam, że za parę dni osoby, które chcą na protesty, jeżeli te protesty nie wygasną same z siebie, będą spotykać się z presją społeczną otoczenia, żeby przestały tam chodzić, ponieważ wszystkich mogą zarazić – mówił gość PR24.

Publicysta przyznał, że już spotkał się z relacjami znajomych, że byli proszeni przez bliskich i sąsiadów oraz sąsiadki, by pozostali w domach. – Jest pewien lęk społeczny może wygasić te protesty tam, gdzie nie jest w stanie tego zrobić sama władza – ocenił.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ