4.8 C
Wrocław
Cichopek nie akceptuje wandalizmu i wulgarności

Cichopek nie akceptuje wandalizmu i wulgarności

Gwiazda serialu „M jak miłość” Katarzyna Cichopek zabrała głos w sprawie protestów. – Nie potrafię pogodzić się z przemocą, wulgarnym językiem i wandalizmem. Pamiętajmy o empatii i wzajemnym szacunku! Nie zgubmy naszej kobiecej energii, która zamiast niszczyć buduje – pisze na swoim profilu na Instagramie.

Protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego w wielu miastach – dużych i mniejszych – całego kraju trwają od zeszłego czwartku, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Tymczasem choć premier Mateusz Morawiecki apelował, by nie protestować na ulicy w czasie epidemii, „Strajk Kobiet” odpowiedział… zapowiedzią kolejnego protestu. W piątek ma się odbyć „marsz na Warszawę”.

W sprawie wyroku TK głos zabierają kolejne gwiazdy i celebryci. O sytuacji w kraju napisała także Katarzyna Cichopek.

W Warszawie za oknem jest szaro… Mam wrażenie, że pogoda odzwierciedla dzisiejsze nastroje.
Ale może musi tak być, bo to co się dzieje jest ważne i nie może przejść bez echa.
Głos kobiet musi być wysłuchany, każdy powinien mieć prawo do własnych wyborów

– zaczyna swój wpis na Instagramie.

Nie potrafię tylko pogodzić się z przemocą, wulgarnym językiem i wandalizmem. Pamiętajmy o empatii i wzajemnym szacunku! Nie zgubny naszej kobiecej energii, która zamiast niszczyć buduje.

– dodaje.

źródło: niezalezna.pl/ instagram

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ