6.7 C
Wrocław
Szokujący popis lewaków! Na stołecznej kładce powiesili kukły księdza i zakonnic. „Prawica...

Szokujący popis lewaków! Na stołecznej kładce powiesili kukły księdza i zakonnic. „Prawica nam zwisa”

Na jednej z kładek przebiegających nad Trasą Łazienkowską w Warszawie ktoś powiesił trzy kukły imitujące wisielców oraz zamieścił napis „Prawica nam zwisa”. Zostały już zdjęte. „Tolerancyjni demokraci” się przedstawili… – skomentował na Twitterze szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Na jednej z kładek przebiegających nad Trasą Łazienkowską ktoś powiesił trzy kukły imitujące wisielców. Nad nimi znalazł się napis „Prawica nam zwisa” oraz znak błyskawicy, którym posługują się od tygodnia protestujący po wyroku TK ws. aborcji.

„Tolerancyjni demokraci” się przedstawili… – skomentował na Twitterze szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający – na mocy ustawy z 1993 r. – na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

W piątek o godz. 17 ma się rozpocząć marsz „Na Warszawę”, organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ