Bezpartyjni Samorządowcy wyrażają zdumienie decyzją rządu dotyczącą organizacji wypoczynku zimowego

OŚWIADCZENIE BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW 

Bezpartyjni Samorządowcy wyrażają zdumienie decyzją rządu dotyczącą organizacji wypoczynku zimowego w najbliższych miesiącach. Ferie zimowe w jednym, wspólnym dla wszystkich terminie, zamknięcie hoteli, restauracji i wyciągów to widmo masowych upadłości dla tysięcy firm na Dolnym Śląsku.

Zbliżający się sezon zimowy to szansa nie tylko dla hoteli i gastronomii, ale przede wszystkim dla wielu rodzinnych firm próbujących dźwignąć się z zapaści ekonomicznej spowodowanej epidemią. Odebranie im szansy na funkcjonowanie oznacza w rzeczywistości nie tylko chwilowy brak zysków, ale również brak perspektyw na przyszłość i wiele osobistych tragedii wynikających z konieczności zamknięcia swoich firm. Jednocześnie jest to uderzenie w biedniejsze i peryferyjnie położone części regionu i Polski, gdzie turystyka jest jedną z niewielu szans rozwojowych oraz podstawą utrzymania tysięcy rodzinnych firm.

Ratunkiem może być tylko bezpieczne i odpowiedzialne odmrażanie obostrzeń i pozwolenie przedsiębiorcom na zarobek. Decyzje w tej sprawie powinny zostać podjęte niezwłocznie. Dlatego apelujemy o dalszą dyskusję i wypracowanie nowych zasad, które przywrócą do życia ten istotny, a dla wielu regionów kluczowy, sektor gospodarki, jakim jest turystyka.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ